Pasowanie na przedszkolaka w grupie Żabki

29 listopada 2023 roku odbyła się w naszym przedszkolu pierwsza ważna uroczystość
z  udziałem dzieci, które w tym roku szkolnym rozpoczęły swoją przygodę w przedszkolu. Uroczystość pasowania na przedszkolaka rozpoczęło powitanie gości następnie dzieci przedstawiły program artystyczny, którego motywem przewodnim były żabki. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc, wierszyki, piosenki, zabawy ruchowe i tańce. Po części artystycznej, dzieci złożyły ślubowanie i obiecały:

• zgodnie bawić się w przedszkolu,
  • przychodzić każdego dnia z uśmiechem,
  • słuchać pani i pomagać kolegom,
  • być dzielnym przedszkolakiem.

Po ślubowaniu, Pani Dyrektor dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka oraz wręczyła każdemu dziecku dyplom, książeczkę, medal oraz  kuferek z małym prezentem. Całość uroczystości uświetniona została słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców dzieci. Napisała: Beata Słowińska