Cykliczne spotkania grupy Tygrysków w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żarach

Od września 2021 roku , w ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Żarach, grupa 6 –latków z Miejskiego Przedszkola nr 3 im. Fundacji WOŚP, odwiedza oddział Dziecięcej Biblioteki. Co miesiąc odbywają się spotkania  Dyskusyjnego Klubu Książki. Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kuferek emocji”. Są to zajęcia  kształtujące takie postawy zaangażowania społecznego jak: szlachetność, dobro, wrażliwość i inne. Spotkanie prowadzi pani Edyta Lachowska. Każde zajęcie oparte jest na literaturze dziecięcej. Po zapoznaniu z bajką odbywa się dyskusja , następnie są zabawy ruchowe a na koniec spotkania są zajęcia plastyczne. Uczestniczenie w zajęciach  daje  dzieciom dużo radości i zadowolenia, uwrażliwiają się na potrzeby i uczucia innych osób i z niecierpliwością oczekują kolejnego wyjścia do biblioteki.