Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości. Smerfy (16.01.2023) postanowiły podziękować dziadkom za to, co dla nich robią. Dziadkowie to najbardziej wyrozumiałe „instytucje”, które bardzo często wychowują wnuki do czasu ich pójścia do przedszkola. Dlatego dzieci czują się z nimi szczególnie związane. Babcie i Dziadkowie nieraz boleśnie przeżywają rozstania z wnukami, myśląc o ich nieporadności i małym przygotowaniu do życia w grupie. Dlatego możliwość pokazania im wnucząt radośnie śpiewających, tańczących, mówiących wierszyki – jest bardzo ważna.  Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności, wkład pracy w przygotowane spotkania.  Po każdej takiej uroczystości wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Wszystko pozostaje na długo w pamięci małych aktorów i widzów. Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć warto podtrzymać to rodzinne święto.

Napisała; Joanna Bielska

Dzień Babci i Dzień Dziadka