Wycieczka do zamku i pałacu Dewinów-Packów- Bi­ber­steinów, Prominitzów.

17 lutego, dzięki uprzejmości pana Andrzeja Jasińskiego – najstarsze dzieci z  naszego przedszkola mogły zwiedzić kompleks zamkowo-pałacowy: Zamek Bibersteinów, Pałac Prominitzów oraz dawny park przypałacowy. Pan Andrzej, aby lepiej wprowadzić nas w historię zamku i pałacu – przyodział piękny strój szlachecki. Tajemniczość murów zamku urzekła zarówno dzieci jak i panie, swoim majestatem. Większość zamku stanowią ruiny, co uruchomiło wyobraźnię zwiedzających i tym bardziej wprowadziło wszystkich w zachwyt i zdumienie wielkością obiektu i jego dawną wspaniałością. Nasi przewodnicy: panowie Andrzej i Arkadiusz opowiedzieli dzieciom historię zamku, jego dzieje i ciekawostki z nim związane. Wizyta przedszkolaków zbiegła się ze Światowym Dniem Kota, toteż obecność kota Prominitza była dla dzieci dodatkową atrakcją. Z głową pełną wspomnień, przedszkolaki niechętnie opuszczały żarski zamek i długo jeszcze wspominały tę wycieczkę w przeszłość .

Napisała: Ewa Wawrzyniak