Zajęcia w „Pętelce”

W środę 27 października dzieci z grupy ,,Pszczółek” zostały zaproszone na wizytę do krawieckiego Warsztaciku ,,Pętelka”. Podczas zajęć przedszkolaki miały okazję zwiedzić cały warsztat, a także spróbować szycia na maszynie. Po czym zakasały rękawy i wzięły się do pracy. Każde dziecko miało za zadanie wykonać słonika z podniesioną trąbą.

Słoniki zostały wykonane z miękkiej tkaniny, były częściowo zszyte. Praca była podzielona na kilka etapów. Na początku przedszkolaki wypełniły pluszaki gąbką i zaszyły otwór. Kolejno zaplotły i doszyły ogonki, uszka oraz oczka. Kiedy maskotki były już gotowe przyszedł czas na to by zrobić pamiątkowe zdjęcie. Dla dzieci było to niecodziennie, aczkolwiek fascynujące doświadczenie, tym bardziej, że większość przedszkolaków, tego dnia pierwszy raz w życiu trzymało prawdziwą igłę w ręce.