XIII Edycja Ogólnopolskiej Akcji Sprintem Do Maratonu

Ach co to był za bieg… XIII Edycja Ogólnopolskie Akcji Sprintem Do Maratonu dobiegła końca. Od samego rana przedszkolaki uczestniczyły w rozmowie na temat Piramidy Zdrowego Żywienia oraz diety jaką powinien mieć sportowiec. Zjadły specjalnie przygotowane śniadanie mistrzów, które miało dostarczyć potrzebnej do biegu energii. W tym roku dzieci z najstarszych grup przedszkolnych wyposażone w butelki i bidony z wodą przemaszerowały do parku miejskiego w celu przebiegnięcie wyznaczonego dystansu. Dzieci były bardzo przejęte udziałem w maratonie. Po dotarciu na miejsce, każdy uczestnik maratonu otrzymał numer startowy. Wszyscy maratończycy wzięli udział w rozgrzewce, która jest kluczowym elementem każdej aktywności fizycznej i chroni przed kontuzjami. Po ćwiczeniach wszyscy zawodnicy ustawili się na starcie. Wszystkim udało się dobiec do mety. Dzieci po biegu uzupełniły deficyt wody oraz kalorii. Uroczyście odebrały medale oraz dyplom. Po czym oddały się relaksacji. To był cudowny, pełen wrażeń dzień.