Wizyta 6 latków w Miejskiej Bibliotece w Żarach

Dnia 23.09.2021 r. dzieci z grupy 6 latków z panią Alą i Iwonką odwiedziły Oddział Dziecięcy Miejskiej Biblioteki w Żarach. Co miesiąc będą się tu odbywały spotkania w ramach projektu „ Kuferek emocji”. Pierwsze spotkanie pt. „ Być czułym” odbyło się przy wykorzystaniu teatrzyku Komishibai. Na początku była pogadanka na temat emocji, ich roli w życiu człowieka. Dzieci nazywały emocje, uczestniczyły w zabawie w kalambury.

Zapoznały się z utworem A. Guilloppe pt. „ Czułość”. Jest to opowieść ilustrowana o sztuce okazywania uczuć w świecie przyrody. Po głównym czytaniu odbyła się dyskusja. Dzieci stwierdziły, że bardzo lubią codzienne miłe gesty ze strony najbliższych. Czują się wtedy bezpiecznie i spokojnie. Kolejnym punktem wizyty były zajęcia plastyczne. Zadaniem dzieci było narysować na kolorowych kartkach portret Czułości. Na zakończenie wzięły udział w zabawie „ Lubimy się”. Dzieci były bardzo zadowolone z zajęć w bibliotece i już się nie mogą doczekać następnego spotkania.