Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki w owocach i warzywach kryją się

W pierwszych dwóch tygodniach października dzieci z grupy 3 latków realizowały zadania w ramach projektu edukacyjnego ,,Jesienne owoce a także warzywa, z którymi wigoru i zdrowia przybywa”. Głównym celem projektu było poszerzenie świadomości dzieci w zakresie zdrowego odżywiania, a co za tym idzie nabywanie wiedzy i umiejętności dbania o własne zdrowie. W pierwszym tygodniu przedszkolaki zostały zapoznane z wyglądem i nazwami owoców krajowych i zagranicznych przyniesionych z domu do kącika przyrody. Dzieci poznawały owoce wszystkimi zmysłami, a na koniec przygotowały z nich pyszną sałatkę owocową, którą z apetytem zajadała cała grupa. W drugim tygodniu października dzieci zostały wprowadzone w świat warzyw. Przynoszone z domu warzywa, podobnie jak i owoce poznawane zostawały wszystkimi zmysłami. Natomiast jaki wpływ na zdrowie ma jedzenie warzyw i owoców omówiła dzieciom, Pani dietetyk Urszula Grochla, która została zaproszona na zajęcia. Aby zachęcić dzieci do jedzenia warzyw, przedszkolaki miały śniadanie w formie szwedzkiego stołu, gdzie same robiły sobie kanapki.

Napisała:  Kamila Urbańska

Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki w grupie Tygrysków