Tropem żarskich zwierząt

20.09.2021r. grupa 6 latków uczestniczyła w turystyczno-rekreacyjnym spacerze na orientację „Tropem żarskich zwierząt”. Spacer został zorganizowany przez PTTK w Żarach, a poprowadziła go pani Elżbieta Łobacz-Bącal. Dzieci otrzymały mapę z zaznaczonymi punktami i zdjęciami, dzięki której musiały odszukać zaznaczone miejsca.

Miejskie mury, secesyjne kamieniczki ukrywają różne figury zwierząt., z którymi wiąże się niejedna legenda. Dwie najbardziej znane mówią o bazyliszku, który pożerał mieszkańców miasta i dzielnym świętym, który pokonał potwora oraz tkaczu, któremu pomogły pająki. Znajdziemy także dyliżans upamiętniający dawny gmach poczty saksońskiej. W czasie spaceru dzieci miały okazję przyjrzeć się nowoczesnym rzeźbom miejscowych artystów. Przed żarskim ratuszem dzieci spotkały się z wiceburmistrzem Patrykiem Falińskim, który z okazji Święta Przedszkolaka obdarował ich słodkościami. Dzieci ze spaceru były bardzo zadowolone, stwierdziły, że czasem warto zadrzeć głowę i zobaczyć to, co na ogół pozostaje niezauważone.