Ratownicy w przedszkolu

Ratownicy w przedszkolu

13 października przypada Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji, do naszego przedszkola zawitali ratownicy. Dzieci miały okazję wejść do karetki, pooglądać wyposażenie w ambulansie, a nawet usiąść za kierownicą. Karetka specjalistyczna i podstawowa były nie lada atrakcją! Był też mały instruktaż udzielania pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły dotknąć sprzęt, posłuchać bicia serduszka, a nawet wykonać masaż serca na fantomie. Może za kilkanaście lat, absolwenci naszego przedszkola powiększą grono ratowników w żarskim Pogotowiu…?
Dziękujemy Panu Bartłomiejowi, Panu Piotrowi i Pani Ani za poświęcony czas i zobrazowanie nam jak wygląda ich odpowiedzialna i ciekawa praca.

Napisała: E. Ostrowska

Ratownicy Medyczni w grupie Krasnoludków

Skip to content