Ogólnopolski konkurs czytelniczy ,Wielkie czytanie w kole na dywanie.

W połowie grudnia 2021r. przedszkolaki z grupy ,,Pszczółki” wzięły udział w ogólnopolskim konkursie czytelniczym pt. ,,Wielkie czytanie w kole na dywanie”. Zadaniem uczestników było wysłuchanie wybranej pozycji książkowej, przeczytanej przez wychowawcę bądź zaproszonego gościa oraz samodzielne wykonanie ilustracji do wysłuchanego utworu. Książka została przeczytana przez Panią Dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 3 w Żarach, Panią mgr Beatę Szumańską. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały baśni autorstwa Charles’a Perraulta pt. ,,Czerwony Kapturek”. Samodzielnie również wykonały ilustrację do wcześniej wysłuchanego utworu. Mimo, że tym razem nie udało się zająć żadnego miejsca, cała grupa otrzymała podziękowania od organizatorów konkursu.

Napisała: Kamila Urbańska