Dzienny Dom Seniora

W dniu 05.10.2021r dzieci z grupy 5 latków „Kotki” odwiedziły seniorów w Dziennym Domu „Senior+”. Jest to ośrodek działający w ramach struktury Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarach. Zapewnia wsparcie seniorom (osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60+) przez umożliwienie korzystania z oferty na rzecz społecznej aktywizacji, w tym oferty prozdrowotnej, edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej, opiekuńczej, zdrowotnej i socjalnej.

Dzieci zostały zaproszone przez uczestników programów aktywizacyjnych, którzy chcieli pochwalić się swoimi wytworami. Podziwiały wyklejane obrazy, ceramikę, wyroby z drewna, papieru. Poza zwiedzaniem ośrodka dzieci uczestniczyły w zabawach ruchowych na boisku ośrodka na zakończenie których wyróżnione zostały słodkimi medalami. Seniorzy byli bardzo zadowoleni z odwiedzin, uśmiechali się do dzieci, z chęcią prezentowali swoje dzieła
i opowiadali o nich.