„Dzień Edukacji Narodowej”

W dniu rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej,

14 października każdego roku, obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Nauczyciel w przedszkolu troszeczkę inaczej obchodzi dzień 14 października. W tym dniu jest ze wszystkimi swoimi wychowankami w miejscu pracy i dzięki temu może naprawdę poczuć wagę jaką przywiązują dzieci i rodzice do wysiłku personelu przedszkola. W tym dniu 6 latki przygotowały niespodziankę w postaci piosenek, wierszy i tańca. Udekorowana sala, zaproszeni goście  i wreszcie wspaniały program artystyczny, to wszystko układa się w jedną, niepowtarzalną całość, mającą na celu uczczenie ciężkiej pracy nauczycieli oraz wszystkich innych pracowników przedszkola. Bo w przedszkolu – 14 październik to nie tylko tzw. Dzień Nauczyciela. To święto wszystkich tych, którzy oddają całe swoje serce, aby dzieciom w przedszkolu było naprawdę dobrze. Świętuje więc pani referent, panie kucharki, panie z obsługi, panowie konserwatorzy. Bez tych wszystkich osób nauczyciel w przedszkolu nie mógłby wykonywać swoich obowiązków na najwyższym poziomie. Nie obyło się bez upominków: róże i życzenia oraz uśmiech dzieci – to chyba najlepsze prezenty !

Napisała: Ewa Wawrzyniak